Z jakiego tworzywa wykonane są pojemniki próżniowe Dafi?

filtry przeplywowe dafi
Gdzie zamontować filtr wody?
18 sierpnia 2019
Jak wybrać filtr wody do domu jednorodzinnego?
21 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Pojemniki prozniowe Dafi

Pojemniki próżniowe firmy Dafi Vacuum pozwalają wydłużyć świeżość, a także zachować smak produktów żywnościowych. Dzięki swojemu szczelnemu zamknięciu oraz pompce próżniowej chronią one produkty żywnościowe przed kontaktem z powietrzem oraz wilgocią. Co więcej, idealnie nadają się one do przechowywania półproduktów, jak również niespożytych dań gotowych. Zauważmy, że nowoczesny kształt tych pojemników, a także właściwie dobrana kolorystyka sprawiają, iż z pewnością idealnie wkomponowują się one w wystrój naszej kuchni.
Należy podkreślić, iż do prawidłowego wykorzystania opisywanych pojemników konieczna jest pompka próżniowa. Co ważne, pojemniki te stanowią funkcjonalną konstrukcję, która pozwalają na wszechstronne zastosowanie ich w naszym gospodarstwie domowym.

Zalety pojemników próżniowych

Pojemniki pozwalają zachować świeżość znajdującej się w nich żywności. Producent obiecuje, że pozostanie ona od 3 do 5 razy dłużej świeża, a dodatkowo, nie będzie ona narażona na wilgoć, a także na rozwój bakterii tlenowych. Oprócz tego, poprzez szczelne zamknięcie możemy zachować zarówno smak, jak i aromat produktów. Ważne jest również to, że zapobiegniemy roznoszeniu się zapachów w naszej lodowce. Istotny jest także fakt, że dzięki tym pojemnikom nie zmarnujemy żywności a bezpiecznie przechowamy niedojedzone dania. Trzeba także podkreślić, że pojemniki próżniowe firmy Dafi możemy umyć w zmywarce, a także używać w kuchence mikrofalowej i przechować w lodówce bądź też zamrażarce. Pojemniki te są niezwykle estetyczne. Nawet jeśli pozostawimy je na wierzchu, z pewnością łatwo wkomponują się one w wystrój naszej kuchni. Co ważne, pojemniki wykonano z atestowanych tworzyw sztucznych, które nie zawierają Bisfenolu A.

Różne pojemności pojemników próżniowych

Pojemniki próżniowe firmy Dafi posiadają różne dostępne pojemności:

– 0,5 litra – jest to doskonały pojemnik do przechowywania między innymi: herbaty, suszonych i świeżych owoców, czosnku.

– 1,3 litra – pojemnik ten idealnie nada się do przechowywania kawy, herbaty, makaronu, płatków śniadaniowych, suszonych owoców. Co więcej, zatrzymuje on także na dłużej smak świeżo przygotowanych koktajli.

– 1,5 litra – będzie on doskonały na pieczywo, wędliny, owoce i warzywa, a także sery. Zauważmy, iż zamknięte w tym pojemniku kanapki możemy wygodnie przenieść do pracy bądź też szkoły oraz przechować w lodówce.

– 2,7 litra – pojemnik ten przyspiesza oraz ułatwia marynowanie mięs i ryb. Szczelne zamknięcie pozwala zachować świeżość pieczeni, pierogów, ciast.