Gdzie zamontować filtr wody?

Jaka jest wydajność filtra w butelce filtrującej
Jaka jest wydajność filtra w butelce filtrującej?
17 sierpnia 2019
Pojemniki prozniowe Dafi
Z jakiego tworzywa wykonane są pojemniki próżniowe Dafi?
21 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
filtry przeplywowe dafi

Zauważmy, że coraz więcej obywateli naszego kraju zwraca uwagę na jakość wody, która płynie z kranów. Istotna część społeczeństwa skarży się zarówno na smak, a także na zapach wody, jak również na wysoki stopień twardości. Należy podmienić, iż nadmierne odkładanie się kamienia w takich urządzeniach jak na przykład pralka, ekspres do kawy, zmywarka, a także czajnik elektryczne, to problem, z którym zmaga się wielu ludzi. Trzeba także dodać, że nawet kąpiel w twardej wodzie nie jest dla nas korzystna, gdyż może podrażnić nam skórę.

Jak efektywnie uzdatnić wodę kranową w naszych domach?

Jak wiadomo, aby uzdatnić wodę, która jest przeznaczona do picia bądź też do przygotowywania posiłków, należy zastosować dzbanki z filtrami. Nieco trudniejszym zadaniem jest wyzbycie się twardej wody, która jest stosowana do pralek oraz zmywarek do naczyń, a także do kąpieli osób zamieszkujących nasz dom. W takiej sytuacji możemy zastosować systemowe filtry przepływowe firmy Dafi – pozwalają one skutecznie uzdatnią wodę w całym naszym domu. Co ważne, filtry te mogą być zamontowane zarówno w mieszkaniach, a także w domach jednorodzinnych – a dokładniej mówiąc bezpośrednio na rurze, która doprowadza wodę do domu. Celem uzyskania jak najlepsze efektów filtrowania należy umieszczać filtry punktów, czyli między innymi koło zmywarki, pralki bądź też umywalki. Co więcej, filtry te można łączyć szeregowo. Zależnie od rodzaju złoża, filtry te posiadają zdolność usuwania z wody soli, które są odpowiedzialne za jej twardość, a także azotanów, metali ciężkich, chloru, jak również zanieczyszczeń mechanicznych (tłuszcze, drobne zawiesiny, piasek, produkty korozji a także inne zanieczyszczenia, które są wymywane z instalacji wodnej).

Łatwy montaż

Należy zauważyć, że filtry przepływowe możemy montować zarówno pojedynczo, jak i w różnego rodzaju konfiguracjach bezpośrednio na rurze, która doprowadza wodę – w domach bądź też w mieszkaniach. Co ważne, w miarę zużywania się filtra wymienia się wyłącznie pojedyncze elementy tego zestawu. W celu otrzymania jak najlepszego efektu filtrowania producent zaleca punktowe umieszczenie filtrów, czyli na przykład blisko zmywarki, umywalki bądź pralki. Trzeba nadmienić, że maksymalną efektywność filtrującą otrzymamy, kiedy zamontujemy filtr polipropylenowy zarówno na początku, jak i końcu każdej konfiguracji. Istotny jest także fakt, że filtry te możemy zamontować w pionie bądź też w poziomie. W celu zmiany kierunku montażu, wystarczy jedynie odkręcić śruby mocujące przyłącze do głowicy filtra, a później obrócić głowicę o 90 stopni oraz ponownie przykręcić śruby.